League Of Legends (LOL) Tek Başınıza Oyun Taşıyabileceğiniz Şampiyonlar

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle birlikte league of legendste tek başınıza oyun taşıyabileceğiniz şampiyonlara göz gezdireceğiz. Bunlardan bir yetenek gerektirmeden 2 tuşa basarak taşıyan şampiyonlar bazıları ise gerçekten yetenek isteyen şampiyonlar, bazı şampiyonlar ise kastıktan sonra pozisyon almanıza bağlı olarak taşıyabileceğiniz şampiyonlar olarak ayrı ayrı inceleyeceğiz.


1- Yetenek Gerektirmeden Taşıyabilen Şampiyonlar

1- Master Yi
Hem oynaması kolay hemde taşıması en kolay şampiyon diye bilirim yapacağınız tek şey kasılmak  ve q,w,e,r tuşlarına basıp yönlendirmek olacak :)


2- Yetenek İsteyen Şampiyonlar
1- Zed
Zed oynamak her baba yiğidin harcı değildir cidden kasıldığı zaman oyunu tek başına taşıyan şampiyonların başına gelir 2 tane düz vuruşla rakip şampiyonları öldürdüğünüz görülebilir fakat bunun yanı sıra gölgenizi ultinizi doğru yerde ve doğru zamanda kullanabilmek q ve e skillerinizi doğru şekilde kullanabilmek için çok antreman yapmalısınız tam mekaniklerini çözmeden dereceliye girmenizi tavsiye etmiyorum. Mekaniklerini öğrendiğinizde dereceliye girip maçı taşıyabilirsiniz!

2- Yasuo
Yasuo her ne kadar 800kcıların hedefi olsada gerçekten yetenek isteyen mekaniklerini iyi kullananların oyunu rahatça taşıyabileceği bir şampiyon. Yasuoda bazı mekaniklerini çözmek için bol bol normal oyun girip mekaniklerini öğrendikten sonra dereceli oyunları rahatça taşıyabilirsiniz yauso oynamak her ne kadar kolay ve eğlenceli olsada bir nasıl oynanıldığına ve doğru yerde doğru hamleyi yapmanıza kalıyor iş

3- Fiora
Fiora oyun sonları ayrık ittirmelerin baş tacı olan soloların vazgeçilmezi ve metanın artık tank metasından çıkmasıyla birlikte fiora oyunları taşımanın bir numaralı şampiyonu oldu. Bununla birlikte fiorayı gerçekten iyi oynayan düşük liglerdeki arkadaşlar kolaycana üst liglere tırmanmaya başladı bile :) fiora her ne kadar kolay bir hero olarak gözüksede w skillinin doğru kullanımına ve koridorda qla rakibi zayıf noktasından vurarak koridoru kazanmakla doğru orantılı olarak oyun taşınabilen bir şampiyon. Fiorayı diğer şampiyonlar gibi normal oyunda tam anlamıyla çözmeden w skillinin doğru kullanımını öğrendikten sonra derecelilerde oyunları kolayca taşıyabileceğinizi görebilirsiniz.


3- Oyun İçinde Kastıktan Sonra Pozisyon Almanıza Bağlı Olarak Oyun Taşıyabileceğiniz Şampiyonlar
Okurken'de aklınıza gelebileceği üzere doğru tahmin ettiniz. ADC'ler (Saldırı Gücü Taşıyıcıları)
Bu şampiyonlar kastığınızda yada güzel bir koridor aşaması geçirip rakipten üstün olarak minyon kesip onun önüne geçtiğinizde takım savaşlarında sizin pozisyon almanıza bağlı olarak oyunun kaderini değiştireceğiniz Şampiyonlar bu şampiyonlara gerçekten hakim olmadan ve pozisyon almayı öğrenmeden dereceli girmenizi tavsiye etmediğim şampiyonlardır. Bu şampiyonlar rakipten üstün olduğunda tek başına oyunu taşıyabilecek potansiyeldedir. Fakat sizin ne kadar iyi pozisyon aldığınıza ve ne kadar hasar çıkarmayı başarabileceğiniz hem takımınız hemde sizin adınıza çok önemli bu şampiyonlara tüm adc (saldırı gücü taşıyıcısıları) örnek olarak verilebilir bunlardan bazıları;

1-Jhin
2-Vayne
3-Tristiana
4-Twitch
5-Caitlyn
6-Jinx
7-Kalista
8-Lucian
9-Ashe
10-Sivir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder